
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 9 |
| Connection Method | Plug |
Stock: 188
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25296
Ext.Price$0.25296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25296 | $0.25296 |
| 10 | $0.22593 | $2.25930 |
| 50 | $0.20179 | $10.08950 |
| 100 | $0.16760 | $16.76000 |
| 500 | $0.13920 | $69.60000 |
| 1000 | $0.12964 | $129.64000 |
| 3000 | $0.12074 | $362.22000 |
